Paul Clouet

Champagne Paul Clouet'n viinitalo sijaitsee Bouzyn Grand Cru kylässä, Montagne de Reimsin etelärinteellä.
Marie-Thérèse Clouet'n isoisä Paul Clouet perusti tilan 1907. Marie-Thérèse on naimisissa Jean-Louis Bonnairen kanssa ja talon Samppanjat tehdään nykyään Champagne Bonnairen tuotantotiloissa Cramantin kylässä.
Talon omistuksessa on 6 hehtaaria viinitarhoja enimmäkseen Bouzyn alueella mutta talolla on myös joitakin palstoja Chouillyn Grand Cru kylässä Côte de Blancsin pohjoisosassa. Näiden tarhojen ohella talolla on myös palstoja Auben departementissa, Loches-sur-Ourcen kylässä
Paul Clouet-talon samppanjat ovat runsaita, mausteisia ja jänteviä; Bouzyn Grand Cru-kylän kypsän pinot noir-rypäleet tuovat laatua ja rakennetta viineihin.